Sayfalar

12/14/2012

Birlikte Sevemez miyiz?


Biri en yakın arkadaşınken, sana arkadaşlıktan fazlasıyla ilgi gösterdiğinde onu artık kalbinin başka bir yanıyla mı seversin?
Biz hiçbir zaman aynı anda aynı sevemedik birbirimizi. Sen aşkla severken ben arkadaşlıkla seviyorum. Ben aşkla severken sen beni başka seviyorsun.Biz, ikimiz kardeş gibi sevdik,arkadaşça,sevgili gibi sevdik biz.Ama hep iki çift gözün,birkaç parmağın ve kalın bir poların altında süzülen sıcaklıkta gizlendi hepsi.Bir söz var : "Biz, birbirinin hayatına giremeyen, çıkmayı da beceremeyen iki kişiyiz sadece." Bence bu söz bize yazılmış.Ama sadece bize değil.
Hep kim söyleyecek diye merak ettiğimiz bir oyun var hani.Kim yenilecek?Birlikte oynuyoruz hep.Oyunun adı : Seni seviyorum.Sen ödleksin ben gururlu.İçimden her zaman bir istek .. Sana gelip içine girermiş gibi sarılıp kollarında kaybolmak olacak.Kendimi küçücük bir kadın gibi hissediyorum yanında.Sığınacak bir yermişsin gibi bakıyorum yerden yerden.Yüzümü göğsüne bastırıp kokunu çekmek,orada yer edinmek...Bunu yaparsam sımsıkı bana sarılıp bırakamayacağını biliyorum.Ama gurur denen bir şey var ve bence bu çok saçma.Ama bunu yaparsam daha da küçülmüş hissederim ve savunmasız.İkisini de hissetmek istemiyorum.Oysa ki ben sadece yanımda olduğunu hissetmek istiyorum.Saçmaladığımı biliyorum.Aslında zaten ben yapıyorsam saçma olmaması saçma.Ama yaptıklarından ve yapamadıklarından sonra sen hak etmediğin için gelmiyorum ben sana.
Yüzsüzlüğünü de hatırlıyorum bazen.Şu defalarca sorduğun sorunu asla unutmuyorum.

-Benden hala hoşlanıyor musun?
-Senden hiç hoşlanmadım.
-Geçen sefer hoşlandığını söylemiştin.
-Sürekli soruyordun.Vereceğin cevabı merak etmiştim.İyi ki öyle demişim.
-Neden?
-Çünkü artık arkadaşlığımı bile hak etmediğine karar verdim.
-Öyle mi?Neden böyle düşünüyorsun?
-Evet, öyle.Çünkü benimle nasıl konuşacağını bile bilmiyorsun. Seviyesizsin, ukalasın ve alınma ama.. ya da alın umurumda değil, hiç terbiyeli değilsin. Zaten bence sen korkaksın da.
-Senin de pek kibar olduğun söylenemez.
-Kibar biri değilim ve sen korkak olduğunu inkar edemedin.

Onca hata yaptın ama ben asla sana hayır demedim. Bir tek sana sırt çeviremedim. Şimdi asla yapmam ama düşün ki geliyorum yanına. Giriyorum kollarının arasına.. kokunu alıyorum.. yüzümü göğsüne iyice yerleştiriyorum, polarınla senin aranda kayboluyorum ama oradayım. kollarınla sarıyorsun bedenimi.Yüzünü saçlarıma gömüyorsun,gözlerini kapatıyorsun,iyice sıkıyoruz birbirimizi, sarılıyoruz doyasıya bir nefes çekiyoruz içimize.Sonra ben kaldırıp yüzümü, sana bakıyorum.Sana gelmekle gelmemek arasında gidiyorum ben.Bir anda yürüyüp gidiyorum gerine.Doydum ya sana,doyamadım ya ben sana hiç.Düşün ki çok doydum.Ama unutma hiç bu doyumsuzluğu.Birbirimizi aynı anda sevmeden asla doyamayacağız birbirimize. Ama seversek de yaşanmayanların hiçbir anlamı kalmaz.Şimdi sanki ceza verir gibi bir başkasını alıyorsun kollarına.Ben bundan sonra sana asla gelmeyeceğim.Hayır, demek artık kolay olacak ve ceza bile vermeyeceğim ben sana.Çünkü eğer sana ceza verirsem sevmekten vazgeçemem.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder